ORLOVI RAZOČARALI 15.000 NAVIJAČA U HUMSKOJ

Reprezentacija Srbije igrala je sa Rumunijom na stadionu Partizana nerešeno 2-2 (1-0) u utakmici drugog kola Lige nacija,dva puta je Aleksandar Mitrović donosio vođstvo “orlovima”, ali su gosti oba puta uspeli da izjednače i na kraju osvoje bod,u drugom meču Grupe 4 Lige C Crna Gora je savladala Litvaniju 2-0 sada na tabeli vode Crna Gora i Srbija sa po četiri boda, Rumunija ima dva, dok je Litvanija bez bodova.

Naredni mečevi igraće se 11 i 14 oktobra, kada Srbija gostuje Crnoj Gori i Rumuniji,na stadionu Partizana okupio se neočekivano veliki broj gledalaca 15,500, ali su srpski navijači kući otišli razočarani, jer izabranici Mladena Krstajića nisu opravdali ulogu favorita”Orlovi” su u prvom poluvremenu delovali poletno, nabijeni pozitivnom energijom i željom da što pre povedu.

Aleksandar Mitrović je, pre nego što se upisao u strelce, pogodio prečku, a mrežu je zatresao u 26 minutu, Tada je Kolarov šutirao, golman Tatarušanu je kratko odbio loptu, a Mitrović je sedeći na zemlji, između dvojice protivničkih igrača, petom uspeo da je ugura u gol – 1-0,domaćin je dominirao u prvom poluvremenu, ali su gosti u poslednjim trenucima tog dela uspeli da pogode prečku, a tek što su se akteri vratili na teren posle odmora, i da izjednače, Kolarov je skrivio penal, a Stančiu bio precizan sa bele tačke u 48, minutu 1-1.

Trebalo je “orlovima” malo vremena da se oporave od tog šoka,u stvari, Mitrović je odlučio da preuzme stvari u svoje ruke, pa je u 63, minutu na maestralan način ponovo zatresao mrežu 2-1 međutim, samo pet minuta kasnije ponovo je bilo nerešeno,posle kornera Tukudean je pobegao Veljkoviću za 2-2.

U nastavku su srpski fudbaleri stvorili nekoliko prilika, od kojih je najbolja Prijovićeva u 85 minutu, kada ga je uposlio Mitrović, ali je napadač PAOK-a šutirao preko gola,preko gola je tada otišla i nada srpskih fudbalera i navijača da će večeras radovati pobedi.